Leczenie nadwrażliwości laserem

Nadwrażliwość zębów, a dokładniej mówiąc nadwrażliwość szyjek zębowych powoduje powstawanie przenikliwego bólu w wyniku spożywania napojów, pokarmów, a nawet wdychania powietrza. Zęby składają się z korony zęba chronionej szkliwem, korzenia pokrytego tzw. miękkim cementem oraz łączącej koronę z korzeniem szyjki zębowej osłoniętej dziąsłem. Wszystkie warstwy ochraniają zębinę, której funkcją jest ochrona bogato unerwionej miazgi zęba. Recesja dziąsła lub uszkodzenie szkliwa odsłaniają kanaliki zębinowe, które są bardzo wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Zakończenia nerwowe w kanalikach powodują przenoszenie bodźców do unerwionej miazgi zęba, co objawia się dyskomfortem i bólem, potocznie nazywanym nadwrażliwością zębów.

Proponujemy Państwu szybkie i trwałe powstrzymanie bólu, które możemy osiągnąć dzięki jednorazowej aplikacji wiązki laserowej na nadwrażliwy ząb.  Już po jednym, zabiegu laserem zamykamy zewnętrzne ujścia i zmniejszamy średnicę kanalików zębinowych dzięki czemu uczucie nadwrażliwości nie będzie już odczuwalne.

Do leczenia nadwrażliwości wykorzystujemy nowoczesny laser KEY 3+ gwarantujący satysfakcję pacjentów. Lekarz ma do dyspozycji narzędzie umożliwiające przeprowadzenie zabiegu bezpiecznie, dokładnie i skutecznie, bez ryzyka usunięcia zdrowych tkanek zęba.

Laser KEY 3+:

  • Ogranicza dolegliwości bólowe przy leczeniu – częstotliwość pulsacji naszego lasera jest tak duża, że przekracza zdolność reakcji nerwowej miazgi. Nie ma konieczności wykonywania znieczulenia, Pacjent nie odczuwa ani przeszywających wibracji ani hałaśliwego dźwięku.
  • Niszczy bakterie – energia lasera o tej długości światła jest w znacznym stopniu absorbowana przez wodę w wyniku czego dochodzi do odparowania płynnej zawartości komórek bakteryjnych, pęknięcia ściany komórkowej i śmierci bakterii.
  • Pozwala na szybkie gojenie ran – zabiegi są automatyczne, bezkontaktowe i nie powodują rozległej martwicy tkanek. Rany powstałe w ich wyniku goją się szybciej i bez powikłań pooperacyjnych.
  • Jest dokładny i bezpieczny – wbudowany autopilot zapewnia ciągła kontrolę nad usuwaniem substancji z kieszonek poddziąsłowych. LASER jest włączany tylko wtedy, gdy zachodzi konieczność usunięcia substancji, daje to możliwość pracy w kieszonkach poddziąsłowych bez kontroli wzroku. Wbudowany autopilot zapewnia również ciągłą kontrolę zwrotną obecności kamienia podając odpowiednie informacje na ekranie i za pomocą sygnału dźwiękowego. Laser jest wykorzystywany tylko tam, gdzie jest potrzebny.