Współpraca

Clear Aligner, Ortodent Lab, Ortodent X-Ray - zapraszamy do współpracy.

Clear Aligner

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Metodę jako pierwszy w Polsce wprowadził dr Ayham Mohsin, ortodonta, właściciel Ortodentu. W 2009 roku, dzięki zaangażowaniu i życzliwości wielu osób, otworzył w Rzeszowie Centrum Clear Aligner, które promuje tę metodę. Do tej pory przeszkolono ponad 180 lekarzy na terenie całej Polski, na stałe współpracuje z Centrum 58 gabinetów, a z naszego laboratorium trafia do Pacjentów w całym kraju ok. 4000 szyn Clear Aligner.


O Metodzie

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby nie powodując u Pacjentów niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem.

Nakładki wykonywane są metodą termoformowania na urządzeniach firmy Scheu Dental w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie kraju, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i analizy cyfrowej. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne, szczegółowo zaplanowane i porównywalne cenowo a nawet tańsze niż inne metody leczenia stosowane w ortodoncji.

Nakładki są przezroczyste, niemal niewidoczne, a przez to  wyjątkowo estetyczne. Wykonane są z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania, przez co są wygodne i nie powodują odczucia bólu czy gniecenia. Można je łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia więc utrzymanie higieny jest niezmiernie łatwe. Są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać.


Przebieg leczenia

Rozmowa z pacjentem +-

W pierwszej kolejności lekarz ocenia możliwości leczenia i zasadność zastosowania metody. Na podstawie rozmowy i wstępnej diagnozy ocenia również przewidywany czas trwania i koszt leczenia. Podczas konsultacji Pacjenci mogą również poznać dokładniej metodę i uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.

Diagnostyka i pobranie wycisku +-

Dla prawidłowego i skutecznego leczenia wykonuje się niezbędną diagnostykę, tj. zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne, a następnie pobiera się wycisk żuchwy i szczęki. W oparciu o pierwszy wycisk wykonywany jest set-up łuków zębowych, analiza cyfrowa oraz symulacja wyników leczenia. Lekarz przygotuje precyzyjny plan leczenia – ilość etapów, czas i koszt terapii.

Wykonanie nakładek +-

Na podstawie planu leczenia wykonywany jest pierwszy zestaw nakładek. Pierwszy zestaw składa się z trzech nakładek o różnych grubościach (nakładka soft-0,5 ; nakładka medium-0,625 ; nakładka hard-0,75), tłoczonych na wcześniej przygotowanym modelu.

Leczenie aktywne +-

Przez kolejne tygodnie wykonywany jest ustalony wcześniej plan leczenia. Pacjent nosi kolejno nakładki o różnych grubościach, każdą przez okres jednego tygodnia. Podczas terapii konieczne są regularne wizyty w gabinecie, kontrola założonych efektów i ewentualna korekta planu. Średnio co 3 tygodnie pobierane są kolejne wyciski i wykonywany jest kolejny zestaw nakładek.

Stabilizacja efektów leczenia +-

Ostatnim etapem leczenia, równie istotnym, bo stabilizującym osiągnięte wyniki i zapobiegającym nawrotowi wady, jest faza retencji. W leczeniu ortodontycznym zaplanowanie i realizacja fazy retencyjnej to bardzo ważne czynności. Powinni być Państwo świadomi, że retencja jest integralną częścią leczenia i nie można jej bagatelizować. Aby nie doszło do nawrotu wady, nakładki retencyjne należy nosić solidnie wg. harmonogramu:

  • w pierwszym roku po aktywnym leczeniu nakładki retencyjne nosi się jak najdłużej w ciągu dnia i bezwzględnie na całą noc;
  • w drugim roku po aktywnym leczeniu nakładki retencyjne nosi się przez około 16 godzin na dobę;
  • po drugim roku nakładki retencyjne nosi się tylko na noc.

Długość okresu retencji zależy od tego, jak bardzo nasilona była wada zgryzu, jak długo trwało leczenie oraz od innych indywidualnych czynników. Po zakończonym leczeniu aktywnym należy zgłaszać się na wizyty kontrolne co pół roku. Wykorzystywane do stabilizacji retainer’y są bardzo dobrze tolerowane przez Pacjentów – są niewidoczne i nie przeszkadzają Pacjentom w mówieniu, co stanowi ich ogromną zaletę.



Szkolenia dla lekarzy

Szkolenie wstępne

Szkolenie wstępne skierowane jest do lekarzy, którzy chcą wprowadzić metodę Clear Aligner do swojej praktyki. Podczas szkolenia uczestnicy uzyskują niezbędne informacje na temat samego systemu, wskazań do leczenia, a także na temat przebiegu leczenia.

Szkolenia wstępne odbywają się w Rzeszowie, średnio 3-4 razy w roku. Prowadzone są w małych 10-12 osobowych grupach. Lekarze, oprócz wiedzy teoretycznej, mogą również obserwować proces tworzenia nakładek w pracowni OrtodentLab. Po odbyciu szkolenia lekarze otrzymują certyfikat uprawniające ich do pracy w Systemie Clear Aligner i mogą kontynuować współpracę z naszym Centrum.

Podejmując decyzję o współpracy z naszą pracownią będą mogli Państwo liczyć na pomoc w planowaniu leczenia, a także bezpłatne konsultacje z dr Ayhamem Mohsinem. Państwa praktyka zostanie również dodana do naszej bazy gabinetów oraz do mapy gabinetów na naszej stronie internetowej www.clearaligner.pl, żeby zainteresowani Pacjenci mogli Państwa łatwo odnaleźć.

Informacje oraz terminy szkoleń można znaleźć na stronie www.aligner.pl

Szkolenie zaawansowane

Szkolenie skierowane jest do lekarzy, którzy leczenie za pomocą Systemu Clear Aligner stosują już w swoich gabinetach. Pozwala zdobyć uczestnikom wiedzę na temat nowości w Systemie oraz umiejętność leczenia trudniejszych przypadków.

Szkolenia zaawansowane odbywają się nieco rzadziej niż szkolenia wstępne i gromadzą większą liczbę słuchaczy. Są one skarbnicą wiedzy nawet dla doświadczonych lekarzy. Ostatnie takie szkolenie odbyło się w 2013 roku w Warszawie. Gościem specjalnym i wykładowcą był dr Pablo Echarri z Barcelony, który posiada 25 letnie doświadczenie kliniczne, opublikował ponad 10 książek i ponad 100 artykułów z dziedziny ortodoncji.