Leczenie chrapania - aparaty TAP

Chrapanie jest dosyć powszechnym, choć często nieuświadamianym problemem. Niestety jego skutki to coś więcej niż tylko niedogodność dla domowników. Chrapanie wpływa na kondycję całego organizmu i bywa zarówno objawem jak i początkiem większych problemów zdrowotnych. Pojawiają się one wtedy, gdy dochodzi do bezdechu.

Bezdech nocny polega na całkowitym rozluźnieniu języka i podniebienia miękkiego - zostaje zablokowany przepływ powietrza, co powoduje duszenie się. Zmniejszony dopływ tlenu do mózgu, podczas bezdechu, wywołuje reakcję obronną organizmu: mózg wysyła sygnał do mięśni oddechowych, które naprężając się odblokowują przepływ powietrza.

Objawy bezdechu to głośne chrapanie z okresowym zatrzymaniem oddechu, senność w dzień, trudności z koncentracją, słaba pamięć, zmiana osobowości. Bezdech senny zaburza sen, przez co w ciągu dnia odczuwane jest chroniczne zmęczenie, a w konsekwencji pojawiają się problemy z krążeniem, zwiększa się ryzyko zawałowe i udarowe.

Niezależnie od negatywnych konsekwencji i wpływu jaki chrapanie ma na codzienne życie pacjentów, firma Scheu-Dental opracowała łatwe i przyjemne rozwiązanie tych problemów.

W Ortodencie posiadamy innowacyjne aparaty TAP, które szybko i skutecznie przeciwdziałają chrapaniu. Utrzymują żuchwę w przodzie i tym samym udrażniają przewody oddechowe. Aparaty TAP stosuje się wyłącznie podczas snu. Są dopasowane indywidualnie i wykonane z akrylu, przez co są wygodne.

Aparaty TAP®

Obojętnie czy chrapanie zagraża Twoim kontaktom, Twojemu zdrowiu albo całemu życiu, najprostszym sposobem przeciwdziałania są aparaty TAP®. Te łagodne aparaty zostały wykonane z akrylu i używane są tylko podczas snu. Zadaniem ich jest utrzymanie żuchwy w przodzie i udrożnienie tym samym dróg oddechowych. Twój lekarz dentysta wykona indywidualny aparat bez żadnych ingerencji operacyjnych i uwolni Cie natychmiast od problemów związanych z chrapaniem.

Aparaty TAP®

  • są wykonywane indywidualnie dla Ciebie
  • mogą być regulowane przez Ciebie samodzielnie
  • są proste w obsłudze
  • natychmiast troszczą się o Twoje zdrowie i zrelaksowane oddychanie