Znieczulenie komputerowe The Wand

The Wand to nowoczesny, sterowany komputerowy system do podawania znieczulenia, wykorzystywany w stomatologii. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, którą lekarz przykłada do dziąsła Pacjenta. Dzięki działaniu mikroprocesora aplikacja leku znieczulającego odbywa się  z prędkością fizjologiczną, czyli taką, która pozwala tkankom wchłaniać dostarczany płyn na bieżąco. To niweluje przenikliwy ból podczas samego procesu znieczulenia, nie powoduje odrętwienia twarzy i działa natychmiastowo. I to jest największa przewaga The Wand nad tradycyjnymi metodami strzykawkowymi.

Wbrew pozorom przyczyną bólu podczas podawania znieczulenia w tradycyjny sposób nie jest samo ukłucie, ale właśnie tempo wprowadzania leku. Podczas tradycyjnego zastrzyku płyn znieczulający wtłaczany jest pod dużym ciśnieniem, co rozpycha tkanki i powoduje pulsacyjny ból o różnym natężeniu. W przypadku The Wand komputer cały czas kontroluje proces aplikacji i informuje o kolejnych etapach przenikania leku.

W przypadku The Wand wyeliminowany został również efekt strachu i bólu w samym momencie wkłucia. Urządzenie kształtem przypomina długopis, a specjalna technika prowadzenia końcówki sprawia, że Pacjent nie odczuwa obecności igły w dziąśle. Dzieje się tak dlatego, iż cały czas trakcie wprowadzania w głąb tkanek igły aplikowany jest płyn znieczulający. Płyn tworzy pewnego rodzaju osłonę na czubku igły – tzw. płaszcz anemizacyjny. Oznacza to, iż do tkanek dociera najpierw środek znieczulający, a dopiero potem, do znieczulonych już tkanek, zbliża się igła. Oznacza to, że igła porusza się w znieczulonych już tkankach – Pacjent nie odczuwa jej obecności ani bólu.

The Wand jest nieocenionym wsparciem dla stomatologii, szczególnie dla dzieci i Pacjentów z fobią dentystyczną. Dzięki znieczuleniu komputerowemu znika ból, niedogodności i strach związany z wizytą u dentysty.