Wczesne wykrywanie próchnicy (Diagnodent Pen)

Próchnica jest największym zagrożeniem dla zdrowia zębów naszych dzieci. Jest to choroba zakaźna, przenoszona przez ślinę, np. w wyniku używania tych samych sztućców, szklanek czy zabawek. Próchnica zębów mlecznych jest bardzo szybko postępującym procesem, ponieważ zęby te są słabo zmineralizowane. Próchnica jest niebywale groźna, ale często ignorowana przez rodziców. W krótkim czasie doprowadza do znacznej destrukcji tkanek twardych zębów a w dalszej kolejności do chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych i w konsekwencji do utraty uzębienia mlecznego. Przedwczesna utrata zębów mlecznych pociąga za sobą ogromne konsekwencje w postaci upośledzenia funkcji żucia, wady wymowy i zgryzu, których późniejsze leczenie jest długotrwałe i kosztowne. Niestety pierwsze objawy próchnicy są niezauważalne.

Z pomocą przychodzi DIAGNODET PEN. Działa na zasadzie wykrywania fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba, już przy niewielkiej ich demineralizacji. 90 % skuteczność daje temu innowacyjnemu urządzeniu ogromna przewagę nad innymi metodami wykrywania próchnicy.

Diagnodent Pen zapewnia precyzyjną diagnozę próchnicy u dzieci i pozwala na zaplanowanie skutecznego leczenia w oparciu o znane czynniki ryzyka rozwoju próchnicy. Dzięki wczesnemu wykryciu próchnicy możliwe jest leczenie metodami minimalnie inwazyjnymi, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Również samo badanie jest bardzo przyjazne dzieciom. Jest całkowicie bezbolesne i szybkie, nie wymaga wprowadzania lusterka i zgłębnika, który już ze względu na swój wygląd powoduje u maluchów stres.