Bezbolesne znieczulenie komputerowe (THE WAND)

Największą zmorą podczas leczenia dzieci jest ból związany z wykonywaniem niektórych zabiegów oraz samego procesu znieczulenia. Ból jest jedną z najczęstszych przyczyn fobii dentystycznej, dlatego wszystkie nasze gabinety wyposażone są w urządzenia do komputerowego znieczulania (The Wand).

The Wand znieczula szybko i skutecznie, przez co czynności, które wykonuje dentysta podczas leczenia są bezbolesne. Jego niepodważalna przewaga nad tradycyjnymi formami znieczulenia strzykawkowego wynika jednak z kilku innych czynników. Znieczulenie komputerowe eliminuje uciążliwy i odrętwiający ból związany z samą czynnością podania znieczulenia. Wbrew pozorom, to nie ukłucie jest przyczyną tego bólu, ale tempo i precyzja wprowadzania leku. Podczas tradycyjnego zastrzyku płyn znieczulający wtłaczany jest pod dużym ciśnieniem, co rozpycha tkanki i powoduje pulsacyjny ból o różnym natężeniu. W przypadku The Wand aplikacja znieczulenia odbywa się z prędkością fizjologiczną, komputer cały czas kontroluje proces aplikacji i informuje o kolejnych etapach przenikania leku. Tkanki na bieżąco wchłaniają dostarczany płyn, co niweluje przenikliwy ból przy znieczulaniu.

Wyeliminowany został również efekt strachu i bólu w samym momencie wkłucia. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki przypominającej długopis, którą lekarz przykłada do dziąsła. Brak widoku strzykawki zmniejsza poziom stresu u dzieci. Specjalna technika prowadzenia końcówki sprawia, że obecność igły w dziąśle jest nieodczuwalna. Dzieje się tak dlatego, iż cały czas trakcie wprowadzania w głąb tkanek igły aplikowany jest płyn znieczulający. Płyn tworzy pewnego rodzaju osłonę na czubku igły – tzw. płaszcz anemizacyjny. Oznacza to, iż do tkanek dociera najpierw środek znieczulający, a dopiero potem, do znieczulonych już tkanek, zbliża się igła. Igła porusza się w znieczulonych już tkankach – dzieci nie odczuwają ani jej obecności ani bólu.

Znieczulenie komputerowe The Wand jest niezastąpionym wsparciem w stomatologii dziecięcej. Dzięki znieczuleniu komputerowemu znika ból, strach oraz dyskomfort związany z leczeniem oraz samym procesem znieczulenia. Do minimum ograniczony jest dyskomfort związany z działaniem leku znieczulającego. The Wand jest tak precyzyjny, że nie powoduje opadania wargi, odrętwienia języka czy policzków. Działa natychmiastowo tam, gdzie jest to potrzebne.