LC Leczenie chrapania

Chrapanie dla większości z nas jest po prostu oznaką głębokiego snu. Dla wielu innych jest groźnym zakłóceniem ogólnej ciszy w nocy lub nawet zaburzeniem snu, które zagraża zdrowiu. Ludzie, którzy chrapią są wprawdzie często samotni, ale nie sami. 60% mężczyzn oraz 40% kobiet powyżej 60 roku życia oraz 10% mężczyzn i 5% kobiet w wieku 30 lat chrapią. Wiele z tych osób nawet o tym nie wie. Podczas snu poprzez odprężenie podniebienia i języka zawężają się w sposób naturalny drogi oddechowe. Dlatego podczas oddychania pojawia się wibracja miękkich tkanek w gardle, która wywołuje znane odgłosy - tak powstaje chrapanie.

Chrapanie jest groźne dla zdrowia

O zagrożeniu zdrowia przez chrapanie możemy mówić wtedy, kiedy dochodzi do bezdechu. Drogi oddechowe są wtedy zablokowane i w związku z tym tlen czasowo nie jest odprowadzany do płuc oraz mózgu. Taka sytuacja trwa aż do momentu kiedy mózg zareaguje automatycznie poprzez reakcję obudzenia: szczęki się zamykają, język wysuwa do przodu i gardło ponownie jest drożne. Taki cykl powtarza się w nocy ponad 50 razy na godzinę.

Bezdech senny prowadzi do masowych zaburzeń snu i przez to często jest przyczyną ciągłego zmęczenia podczas dnia, problemów związanych z układem krążenia, podwyższonego ryzyka zawałowego i udarowego oraz wielu innych schorzeń. Zasadniczo można stwierdzić, że u osób cierpiących na bezdech senny, które poddały się już odpowiedniemu leczeniu, stwierdzono skróconą przeciętną długość życia.

Rozwiązanie...

Obojętnie czy chrapanie zagraża Twoim kontaktom, Twojemu zdrowiu albo całemu życiu, najprostszym sposobem przeciwdziałania są aparaty TAP®. Te łagodne aparaty zostały wykonane z akrylu i używane są tylko podczas snu. Zadaniem ich jest utrzymanie żuchwy w przodzie i udrożnienie tym samym dróg oddechowych. Twój lekarz dentysta wykona indywidualny aparat bez żadnych ingerencji operacyjnych i uwolni Cie natychmiast od problemów związanych z chrapaniem.

Aparaty TAP®

  • są wykonywane indywidualnie dla Ciebie
  • mogą być regulowane przez Ciebie samodzielnie
  • są proste w obsłudze
  • natychmiast troszczą się o Twoje zdrowie i zrelaksowane oddychanie