Profilaktyka pomaga w zachowaniu zdrowych zębów i ochronę przed próchnicą, ale czasami jest na nią za późno. Próchnica atakuje dzieci dosyć często i bardzo szybko postępuje. Konieczne jest wtedy podjęcie leczenia. Leczenie próchnicy u dzieci polega na oczyszczeniu chorego zęba i założeniu wypełnienia, a przebiega podobnie jak u dorosłych. Należy mieć jednak na uwadze specyfikę zębów mlecznych i niedojrzałych zębów stałych występujących u dzieci. Czasami konieczne jest leczenie kanałowe u dzieci, a w bardzo zaawansowanych przypadkach przedwczesne usunięcie zęba, dlatego warto regularnie kontrolować stan uzębienia dzieci.

Najważniejsze jest dla nas to, by dzieci chętnie przychodziły do dentysty i wychodziły uśmiechnięte. Stosujemy kolorowe wypełnienia więc dzieci same mogą decydować jaki kolor będzie miał ich ząbek. Żeby zminimalizować stres małych pacjentów leczenie wykonujemy w znieczuleniu komputerowym The Wand. Dzięki temu samo leczenie przebiega bez bólu, ale również sam moment podawania znieczulenia jest bezbolesny, nie powoduje odrętwienia. Ponadto posiadamy różnokolorowe wypełnienia, z których dzieci mogą wybrać to, które najbardziej im się podoba. Jest to wyjątkowa atrakcja, z której nasi najmłodsi pacjenci chętnie korzystają.

Wizyty dzieci w Ortodencie przebiegają w miłej atmosferze, bez stresu i bólu. Nasz personel dokłada wszelkich starań, by wizyty u stomatologa kojarzyły się dzieciom jak najlepiej i by chętnie wracały do naszych dzieci.

Leczenie zębów u dzieci jest bardzo ważne. Im szybciej próchnica zostanie wyleczona tym mniejsze jest ryzyko powikłań, które mogą się odbić na późniejszym życiu dziecka, również wieku dorosłym. Jest kilka powodów, dla których leczenie zębów mlecznych jest konieczne:

  • Zęby mleczne utrzymują miejsce dla zębów stałych. Utrzymanie mleczaków w dobrej kondycji wpływa więc na prawidłowy rozwój i zapobiega wadom zgryzu.
  • Nieleczone zęby mleczne narażają dziecko na niepotrzebny ból i obrzęk, które są powodem nieprzespanych nocy. Przy ostrych stanach często konieczna jest terapia antybiotykowa a nawet przedwczesne usunięcie zęba, co zakłóca prawidłowe wyrzynanie się zębów i ich dalszy rozwój.
  • Nieleczone zęby przednie mogą być przyczyną  zaburzeń w rozwoju wymowy, a także zaburzają estetykę twarzy dziecka, co może być przyczyną kompleksów u dzieci.