PR Protetyka

Protetyka jest działem stomatologii , który zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie lub uszkodzeniu zębów. W protetyce wykorzystuje się szereg uzupełnień, w zależności od rodzaju i zakresu braków. W przypadku dużych braków zębowych mogą to być protezy, przy mniejszych korony, mosty lub implanty. Wszystko zależy od warunków w jamie ustnej oraz od życzeń pacjenta.

Zupełnie niesłusznie uważa się, że leczenie protetyczne dotyczy braku kilku lub wszystkich zębów, a tak naprawdę dotyczy nawet najmniejszych braków, może w zasadzie dotyczyć każdego. Nawet pojedyncze braki zębowe mogą powodować ogromne konsekwencje w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu układu zębowo-szczękowego: zęby sąsiednie mogą się przesuwać lub przechylać, zęby przeciwstawne mogą się wysuwać, może wystąpić zanik tkanki kostnej w miejscu utraconego zęba, a także bóle stawów. Oczywista konsekwencją braków zębowych jest również nieestetyczny wygląd twarzy i uśmiech. Współczesna medycyna daje ogromne możliwości w zakresie protetyki.

W Ortodencie posiadamy szeroką gamę nowoczesnych rozwiązań protetycznych, trwałych, wygodnych i estetycznych. Staramy się każdemu pacjentowi przedstawić kilka wariantów skutecznego leczenia protetycznego, aby sam mógł zdecydować, który wariant najbardziej go zadowala pod względem estetycznym i finansowym.