SE Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie zabiegi stomatologiczne mające na celu poprawę wyglądu zębów i twarzy pacjentów. W dzisiejszych czasach wygląd jest bardzo ważny, jest on podstawą samooceny, sukcesu w kontaktach międzyludzkich, a także sukcesu zawodowego. Na przełomie XX i XXI wieku ogromnie wzrosły wymagania w tym zakresie, szczególnie jeżeli chodzi o wygląd twarzy, w tym szczególnie uśmiechu. Pacjenci oczekują coraz więcej, a lekarze mają coraz więcej środków i metod, by te wymagania zaspokoić.

Wielość zabiegów estetycznych stosowanych współcześnie daje ogromne możliwości. Pozwala na stworzenie pięknego i zdrowego uśmiechu, a nawet uwydatnienie go. Rozwój estetycznej protetyki, ortodoncji i stomatologii zachowowaczej pozwala na osiągnięcie pięknego i jednocześnie zdrowego uśmiechu, łączy wysokie wymagania estetyczne pacjentów z kanonami zdrowotnymi. Wszystkie negatywne zmiany i problemy, które wpływają na estetykę uśmiechu, twarzy, sposób postrzegania samego siebie oraz odbiór otoczenia można zniwelować lub usunąć.

W Ortodencie dajemy naszym Pacjentom nieograniczone możliwości poprawy wyglądu i zdrowia uśmiechu. Posiadamy ogromny wachlarz możliwości leczenia i poprawy estetyki zębów. Wszystkie zabiegi wykonujemy w jednym miejscu, co pozwala na połączenie wiedzy i doświadczenia specjalistów wszystkich dziedzin stomatologii, żeby efekty estetyczne i zdrowotne były najlepsze. Stosujemy wyłącznie sprawdzone, nowoczesne metody, by uśmiech naszych Pacjentów był ich najlepszą wizytówką.

W celu rozjaśnienia zębów stosuje się wybielanie. Dla wyrównania koloru i kształtu najlepszym rozwiązaniem są porcelanowe licówki. Zamiast wypełnień kompozytowych (tradycyjnych plomb) wykorzystuje się niezwykle estetyczne pełnoceramiczne wypełnienia inlay/onlay, a gdy rekonstrukcja jest zbyt rozległa idealnym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne. W celu uzupełnienia braków w uzębieniu stosuje się wiele metod, z których najbardziej wyrafinowaną są implanty.